Toolbar

Co před a po

Co před fotografováním a co potom

Milé dámy, pokud budete chtít ode mne nalíčit, přijďte prosím nenalíčené.

Důležitá poznámka pro ty, kteří si chtějí nechat zhotovit profesní portrét. V mnoha firmách existují manuály pro focení profesních portrétů. Prosím, zjistěte si předem, jak mají takové fotografie vypadat. Manuály jsou většinou striktní co se týče požadavků na foto. Potom se nestane, že se nafotíte s rozpuštěnými vlasy, a v blůze bez saka, i když manuál požaduje vlasy svázané a k blůze sako:-). Pokud ve vaší firmě takovýto manuál nemají, poraďte se prosím ohledně požadavků na fotografie s nadřízeným.

Co si obléci?

 • Tak to je úplně jednoduché. Vezměte si to, co si myslíte, že Vám sluší, oblečení, které máte rádi nebo které Vás nějakým způsobem vystihuje. Můžete si vzít několik kousků a společně vybereme ten nejlepší nebo nafotíme více stylů.

 • Vezměte si oblíbené šperky a doplňky ( korále, náramky, náušnice, zajímavé hodinky, spony, sponky, čelenky, květiny, klobouky, šátky, látky....).   

 • Budoucí maminky - zabalte si košile, zvláště bílé a třeba i pánské, košilky (třeba i noční ), tílka, trička, šaty, župánek, hezké a zajímavé prádlo, šátky, šperky, korále, spony, sponky, čelenky, látky, květiny, hračku, botičky nebo obleček, který máte schovaný pro své děťátko...Pokud budeme fotit akty, zvolte na cestu ke mně oblečení bez těsných gumiček.

 • Pro děti zabalte, co Vás napadne. Oblíbené oblečení, hezké botky, čepičky, kloboučky, korálky, spony, sponky, náramky, kabelky, košíky, šátky, látky, nejoblíbenější hračku- panenku, medvídka, kostky, míč a třeba i lízátko.

 • U rodinných portrétů vypadá pěkně nějaký společný prvek třeba námořnické tričko, sladěné barvy oblečení, věc, kterou máte společnou, která Vaši rodinu charakterizuje.

Tak a je to za námi. Projdu všechny nafocené záběry, udělám předvýběr a ty nejlepší Vám zašlu zmenšené po internetu, abyste si mohli v klidu vybrat. Vámi vybrané fotografie následně upravím, vyretušuji a nechám vytisknout. Vytisknuté fotografie si potom můžete u mne vyzvednout nebo Vám je zašlu poštou. 

Vybrané fotografie, Vám samozřejmě v plném rozlišení a tiskové kvalitě zašlu po internetu nebo dám na flashce, abyste data měli k dispozici u sebe.

Neupravené a neretušované fotografie neposkytuji.

Jmenuji se Petra

A ráda se stanu Vaší fotografkou.

O mně

Sample Image Fotografovat pro Vás budu já, Mgr. Petra Macková. Fotografovat jsem začala v prvním digitálním fotoateliéru v Praze. Od fotografování reklamy a foodstylingu jsem se dostala až k portrétní fotografii, které jsem propadla. Přečtěte si o mně více.

Neváhejte mne kontaktovat

Chcete se objednat na focení nebo se jen na něco zeptat?

 • Napište mi na email
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • nebo zavolejte na mobil
  +420 777 55 66 82

Adresa mých fotoateliérů

Fotografuji v ateliérech digifoto. Pokud nehledáte fotografa, ale sami fotíte a hledáte pronájem ateliéru, pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo se podívejte na stránky ateliéru digifoto.